Mostostal Puławy S.A. w ramach Generalnego Wykonawstwa realizuje obiekty w następujących segmentach rynku:
Most im. Jana Pawła II przez rz. Wisłę w PuławachArena Łódź - hala sportowo - widowiskowa w Łodzi Wytwórnia Melaminy III w Zakładach Azotowych Montaż 3 elektrofiltrów w zakładach celulozy Stendal w Niemczech

Usługi budowlano-montażowe świadczone przez Mostostal Puławy:

  • Wykonawstwo i montaż konstrukcji stalowych, w tym ze stali stopowych i kwasoodpornych
  • Montaż instalacji technologicznych, maszyn i urządzeń w zakładach wielu branż przemysłowych
  • Budowa i uruchamianie instalacji ochrony środowiska
  • Projektowanie konstrukcji stalowych i instalacji technologicznych
  • Budowa, remonty i utrzymanie obiektów mostowych
  • Wykonawstwo i montaż specjalistycznych instalacji rurociągowych, w tym podlegających odbiorom UDT

Mostostal Puławy S.A. posiada wysoko wykwalifikowaną kadrę spawaczy, legitymującą się uprawnieniami UDT, SLV, TÜV.

Świadczone usługi spawalnicze: ręczne spawanie łukowe, spawanie łukowe samoosłonowym drutem proszkowym, spawanie łukiem krytym jednym drutem elektrodowym, spawanie metodą MIG, spawanie metodą MAG, spawanie łukowe w osłonie gazu aktywnego drutem proszkowym, spawanie łukowe w osłonie gazu obojętnego drutem proszkowym, spawanie metodą TIG, zgrzewanie łukiem ciągnionym kołków w osłonie łuku tuleją ceramiczną lub gazem osłonowym.

Mostostal Puławy S.A. świadczy specjalistyczne usługi dźwigowe na terenie całej Polski. Udźwig sprzętu dźwigowego w zakresie od 10t do 100t.

Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą i nowoczesnym sprzętem (żurawie samochodowe, żurawie terenowe, żurawie gąsienicowe, żurawie wieżowe, podnośniki koszowe, podnośniki teleskopowe).

Żuraw samochodowy AC 80 Żuraw samochodowy AC 55 Żuraw samochodowy T321 Żuraw terenowy A450

Spółka dynamicznie rozwija swoją działalność eksportową, która od najwcześniejszych lat istnienia firmy stanowi poważny segment jej działalności.
Obecnie Mostostal z dużym powodzeniem działa na rynkach: niemieckim, szwajcarskim, austriackim, szwedzkim, norweskim, fińskim oraz duńskim, gdzie specjalizuje się w budowie i montażu kotłów energetycznych różnego typu, elektrofiltrów, wykonawstwie i montażu instalacji oczyszczania spalin. W realizacji usług eksportowych Mostostal Puławy współpracuje z dużymi światowymi korporacjami operującymi na całym świecie.

Pracownia Badań Nieniszczących wykonuje badania:

  • nieniszczące: radiograficzne, ultradźwiękowe, magnetyczno-proszkowe, penetracyjne i wizualne (możliwość prześwietleń do 100 mm grubości materiału)
  • niszczące: mechaniczne, wytrzymałościowe, metalograficzne


Kontakt:
Pracownia Badań Nieniszczących
tel. 81 473 12 73

Kontakt

Mostostal Puławy S.A.
ul. Budowlanych 5
24-110 Puławy

tel. +48 81 477 58 80
fax. +48 81 473 12 44

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WKS

wks

Biuro Projektowe

Biuro Projektowe

Wyposażenie techniczne

Wyposażenie techniczne

Biuro w Niemczech

Biuro w Niemczech

Aktualności

Dla nas ważna jest współpraca i wymiana wiedzy oraz doświadczeń

Żyjemy w czasach nowych wyzwań. Nasza firma od wielu lat jest członkiem Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego (PIPC). Dla nas ważna jest współpraca i wymiana wiedzy oraz doświadczeń. Jesteśmy dumni, że współtworzymy tak ważną dla rozwoju gospodarczego organizację. Poprosiliśmy Pana dr inż. Tomasza Zielińskiego Prezesa PIPC o krótką rozmowę. Polska Izba Przemysłu Chemicznego (PIPC) reprezentuje branżę chemiczną wobec organów administracji publicznej krajowej i zagranicznej oraz organizacji międzynarodowych. Izba powstała w 1988 r. Pan Prezes opowiedział nam: Czym zajmuje się Polska Izba Przemysłu Chemicznego, od kiedy działa, jakie ma cele? Jak ważna jest współpraca w branży pomiędzy inwestorami a wykonawcami inwestycji do przemysłu chemicznego, petrochemicznego? Jak Mostostal Puławy S.A. włącza się w różne przedsięwzięcia realizowane przez organizację? Serdecznie zapraszamy do oglądania i dziękujemy Panu Prezesowi dr inż. Tomaszowi Zielińskiemu za rozmowę.

IX edycja KONGRESU POLSKA CHEMIA

IX edycja KONGRESU POLSKA CHEMIA

Podczas IX edycji KONGRESU POLSKA CHEMIA naszą firmę reprezentował Pan Prezes Tadeusz Rybak Kongres Polska Chemia jest jednym z najważniejszych wydarzeń branży chemicznej w Polsce, a także doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, prezentacji innowacyjnych pomysłów oraz strategii dla branży chemicznej. Sesje tematyczne bazowały na aktualnej problematyce stanowiącej przedmiot prac Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego i działających przy niej komisji PIPC.

Czytaj więcej...

Prezentacja pierwszego, polskiego autobusu wodorowego

Prezentacja pierwszego, polskiego autobusu wodorowego

Zarząd Mostostal Puławy S.A. uczestniczył w prezentacji pierwszego, polskiego autobusu wodorowego. W trakcie wydarzenia Dyrektor ds. produkcji AK-PCE Polski Autobus Wodorowy poinformował, że spółka rozpoczęła produkcję 15 autobusów, które mają być gotowe na przełomie 2022 i 2023 roku.

Czytaj więcej...

Łączy nas pasja

Łączy nas pasja

Biuletyn Firmy

Mostpress 01/2021

Certyfikaty i uprawnienia

  • 1
  • 2

Multimedia

KS „Pogoń” Mostostal Puławy

KS „Pogoń” Mostostal Puławy

Poczta dla pracowników