Zakończył się 59. Wyścig Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej dla Orlików. W końcowej klasyfikacji triumfował Mark Padun, a ostatni etap padł łupem Sergiy'a Kozachenko.

Szósty, ostatni etap zakończył się na zamojskim Starym Rynku, wśród wielu kibiców i turystów odwiedzających to miasto. Na metę wpadł cały peleton, a z niego najszybszy był Sergiy Kozachenko. Za nim finiszował Tobiasz Pawlak, a trzeci był Vladyslav Kreminsyi.

Mark Padun pokonał w klasyfikacji generalnej Kozachenko o 8 sekund, a trzecią lokatę wywalczył Yurii Shumilov (21 sekund). Najlepszym z Polaków był Patryk Górecki, który uplasował się tuż za podium, na czwartym miejscu. Jego ekipa, KS Pogoń Mostostal Puławy wygrała klasyfikację drużynową. W klasyfikacji punktowej i aktywnych triumfował Kozachenko, a w górskiej najlepszy był Anton Moruha.

Źródło: pzkol.pl