Szlakami Jury

Zwycięstwem Filipa Deji (KS Pogoń Mostostal Puławy) oraz Stanisława Aniołkowskiego (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) zakończył się trzyetapowy wyścig „Szlakami Jury”.
Ostatni odcinek wokół miejscowości Irządze liczył 68 kilometrów (8 x 8,5 km) dla juniorów młodszych i 93,5 kilometra (11x 8,5 km) dla juniorów. W pierwszym z nich popis jazdy dali kolarze KS Pogoń Mostostal Puławy. Filip Deja i Filip Maciejuk oderwali się od peletonu i razem wjechali na metę. Jako pierwszy zameldował się Deja, drugi był Maciejuk, a na trzecim miejscu finiszował Jakub Ruman (ACK Stara Ves nad Ondrejn), który był najszybszy z 5-osobowej grupki pościgowej. Straciła ona do zwycięzcy minutę i 20 sekund.

Maciejuk był co prawda drugi na etapie, ale wygrał w klasyfikacji generalnej. Całe podium zajęli jego koledzy z puławskiej ekipy, gdyż na kolejnych stopniach stanęli Deja oraz Piotr Pękala, zwycięzca czasówki, inaugurującej zmagania.

Wyścig juniorów (11×8,5 km) zakończył się sprintem z 10-osobowej grupki. Wygrał Stanisław Aniołkowski, wyprzedzając Karola Wolnego (KKS Gostyń) oraz Niemca, Louisa Rohde (RSC Cottbus).

W klasyfikacji końcowej triumfował najlepszy czasowiec z 1. etapu, John Mandrysch (Thuringen Radsport-Verban). Pokonał on swojego kolegę z drużyny, Erika Schuberta oraz Dawida Adamczyka (WLKS Krakus BBC Czaja).