Pierwszy etap Wyścigu Dookoła Mazowsza to 162. kilometrowy etap ze startem i metą w Kozienicach. O losach tego odcinka zdecydował silny wiatr oraz kraksa.

Już w pierwszej fazie rywalizacji, duży upadek kilkudziesięciu zawodników podzielił zasadniczą  grupę. Za czołówką zostało około 50. kolarzy. Był tam m.in lider – Konrad Dąbkowski (BDC MarcPol). Pechowcom trudno było dogonić pierwszą grupę, ze względu na bardzo mocny wiatr. Bardzo aktywny na lotnych premiach był Kamil Zieliński (Las Vegas Power Energy Drink), który dzięki bonifikatom wskoczył na 3. miejsce w klasyfikacji generalnej.

O wszystkim zadecydował sprint z okrojonego peletonu. Wygrał go Grzegorz Stępniak, który pokonał doświadczonego Adama Wadeckiego (Las Vegas Power Energy Drink). Kolarz CCC prowadzi nad byłym mistrzem Polski w klasyfikacji generalnej.

Trzeci na etapie był 20-letni Jonas Koch (LKT Brandenburg). Niemiec jest czwarty w generalce i objął prowadzenie w klasyfikacji na najlepszego młodzieżowca.

Najlepszy z zawodników K.S Pogoń Mostostal Puławy był Paweł Kister zajmując 7 pozycję na mecie. W klasyfikacji generalnej jest na 9 miejscu.