Archiwum
Archiwum
Archiwum

Zawodnik Pogoni Mostostal Puławy zwycięzcą wyścigu im. płk Skopenki

W dn. 6-12. czerwca 2009r. odbył się 53. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej im. płk. W.F. Skopenki. Zawody składały się z prologu i sześciu etapów. Pierwszy etap w postaci kryterium ulicznego na dystansie 72 km (30 okrążeń po 2400 m) został przeprowadzony w Puławach.

W zawodach wystartowało 110 kolarzy reprezentujących 22 zespoły z Ukrainy, Białorusi i Polski, w tym ekipa wspieranego przez naszą firmę Klubu Sportowego Pogoń Mostostal Puławy . Triumfatorem całego wyścigu był zawodnik Pogoni Mostostal Puławy - Piotr Krajewski, który w ogólnej klasyfikacji indywidualnej zajął 1. miejsce. Wywalczył on również tytuł najaktywniejszego kolarza wyścigu. W klasyfikacji drużynowej puławski klub zajął 1. miejsce.

W trakcie całej imprezy zostało także rozegrane ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Prezydenta Miasta w kategorii młodzik, w którym zdecydowanie zwyciężył Krzystof Wojdaszka - również zawodnik Pogoni Mostostal Puławy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.